חברי הנהלה

mariolev.jpg
מריו לב
SHOSHA~1.jpg
שושנה רון
sidneyshapira_copy.jpg
סידני שפירא
jossiearbel.jpg
ג'וסי ארבל
natalietor_copy.jpg
נטליה טור


מריו לב
יו"ר מועצת ארגוני העולים.

איש עסקים, יליד ארגנטינה. עלה ארצה ב-1973 לירושלים. פעיל בהתאחדות עולי אמריקה לטינית משנת 1975. שימש כשליח מטעם מח' עלייה בין 1985 ל-1987 במרכז אמריקה לטינית. מילא תפקידים רבים וכיהן כיו"ר ההתאחדות בין השנים 2000-2004. חבר הנהלת לשכת המסחר ישראל-אמל"ט. לכל אורך השנים משמש בהתנדבות כיועץ לעולים שמעוניינים לפתוח עסקים בארץ. "ההשקעה הטובה והמשמעותית ביותר שמוסדות המדינה יכולים להשקיע לטובת המשק הישראלי הוא להעמיק את מאמציהם ולהרחיב את תקציביהם לטובת קליטת העלייה".

 

שושנה רון
מנכ"לית ברית יוצאי בוכרה, סיו"ר – דוברת מועצת ארגוני העולים.

מורה במקצועה. מכהנת כמנכ"לית ברית יוצאי בוכרה וכחברת הנהלת המועצה מזה שש שנים."על המועצה לעסוק בפרוייקטים שההתאחדויות לא מפעילות. יעדנו העיקרי הוא לנצל את הפוטנציאל האדיר הטמון במועצה וביכולתה להשפיע על הגורמים הממלכתיים, המוניציפליים וכמובן הסוכנות היהודית. וזאת, כדי למלא את הנחת היסוד של כל שרי הקליטה מאז קום המדינה: שהתאחדויות העולים מהוות חלק אינטגראלי מקליטת העולים בארץ ושבלעדיהן הקליטה לא תהיה מושלמת".

 

סידני שפירא
מנכ"להפדרציה הציונית דרום אפריקה (ישראל) חבר הנהלה - סיו"ר יוצא מועצת ארגוני העולים.

עלה ארצה מקייפטאון, דרום אפריקה, ב- 1970. לפני עלייתו היה פעיל מרכזי בתנועה הציונית במסגרות של תנועות הנוער וארגוני סטודנטים. כל חייו בארץ היה מעורב בעניני עליה וקליטה, הן מהבחינה המקצועית, רגשית וההתנדבותית. הוא משמש כמנכ"ל של "תלפד" הפדרציה הציונית דרום אפריקה (ישראל), מזה 22 שנים.הוא ממייסדי מועצת ארגוני העולים וכיהן בהנהלה בתפקידים שונים, ביניהם סגן יו"ר וגזבר. עיקר התעניינותו מתרכז בפיתוח שיטות חדשניות לקליטת עולים חדשים, ובמיוחד פרויקטים לדיור. " תמיד סברתי שיש צורך בקיום מועצת ארגונים חזקה כבסיס לקידום זכויות עולים מול הממשלה, העיריות וגופים ציבוריים, כמו הסוכנות היהודית ואחרים".

 

ג'וסי ארבל
מנהלת שרותי קליטה, AACI חברת הנהלה מועצת ארגוני העולים.

עלתה מקנדה בשנת 1983. לאחר מגוון שליחויות בחו"ל חזרה לארץ ב-1993. למדה תואר שני בשירות קהילתי וצברה ניסיון רב בעבודה במרכזים קהילתיים ובחינוך יהודי בארה"ב וקנדה. " אני מאמינה שהניסיון המצטבר של ככל ארגוני העולים יוצר כוח גדול ובעל משקל סגולי רב. יש לנצל אותו למען עידוד עלייה וקליטה מוצלחת לכל עולה".

 

נטליה טור
מנכ"לית הפדרציה הארצית של ארגונים ישראלים דוברי רוסית, חברת הנהלה מועצת ארגוני העולים .

עלתה לארץ בשנת 1991 מסנט-פטרבורג, רוסיה."העלייה הביאה לישראל פוטנציאל עצום וצריך רק לדעת כיצד להשתמש בו בצורה מיטבית. התנאי ההכרחי לכך הוא לטפח כלים שיבטיחו תהליך קליטה מהיר ומוצלח לכמה שיותר עולים".